Winners Division 2 League Breaks Runabout Most Wins Div 2 K/O Breaks Singles Pairs
2018/19 Liskeard Cons N Avis 29 Polbathic A N Avis 16/18

N Avis N Avis / J Robinson
2017/18 Pelynt A N Avis 48 Pelynt A N Avis 18/18 Luckett R Baptie 27 N Avis W Sibley / A Cole
2016/17 Menheniot A P Walker 49 Menheniot A x Pelynt A None M Ivey M Ivey / P Walker
2015/16 Lostwithiel C Perring 37 Lostwithiel x St Ive G Lory 29 M Ashton C Perring / G Lory
2014/15 Pelynt C L Gregson 39 Polbathic B x St Germans P Walker 40 A Tamblyn J Simpson / G Markwell
2013/14 Liskeard Cons C M Dustan 48 Liskeard Cons C x Menheniot A x R Cowling M Dustan / B Phillips
2012/13 St Neot B R Cowling 36 Liskeard Cons B x Menheniot A x C Lundon R Cowling / M Lister
2011/12 Polperro D L Penhaligan 53 Downderry A x St Ive x P Ormond K Giles / D Hobbs
2010/11 Polperro B A Tamblyn 51 Polperro B x Liskeard Cons B x A Tamblyn S Ackroyd / G Toms
2009/10 x x x x St Neot B x A Tamblyn N Doble / A Cole
Highlighted colours on fixtures: Yellow - fixtures to be reversed, Cyan - Runabout match, Red - cancelled matches

Highlighted colours on most wins: Yellow = unable to play in semi or finals - orange or green = 6 reds handicap
 
Team P W L PTS

12-Sep


K/O Cup 1st Round
19-Sep


HCP 1st Round
26-Sep


1
Liskeard Cons 18 16 2 71 C
Cornish Ivy 3 v 0 Polperro B
See draw




Lanreath B 3 v 2 Trewidland
Lanreath B 18 11 7 51 P
St Germans 3 v 1 Downderry B






St Ive 3 v 2 Polperro B
Polbathic A 18 11 7 50













Luckett 2 v 3 Trevelmond
Luckett 18 10 8 48













Downderry B 2 v 3 Polbathic A
Trewidland 18 10 8 46













Liskeard Cons
v
Bye
Polperro B 18 8 10 44













Bye
v
St Germans
St Ive 18 9 9 43


















St Germans 18 8 10 41

03-Oct


2
10-Oct


3
17-Oct


4
Trevelmond 18 6 12 35

Polperro B 1 v 4 Lanreath B
Lanreath B 3 v 2 Trevelmond
Polbathic A 3 v 2 Lanreath B
Downderry B 18 1 17 21

Trevelmond 2 v 3 St Ive
St Ive 3 v 2 Polbathic A
Bye
v
St Ive







Polbathic A 1 v 4 Luckett
Luckett
v
Bye
St Germans 3 v 2 Luckett







Bye
v
Downderry B
Downderry B 4 v 1 St Germans
Bye
v
Downderry B







St Germans 0 v 5 Liskeard Cons
Liskeard Cons
v
Bye
Trewidland 0 v 5 Liskeard Cons
Runabout





Trewidland
v
Bye
Polperro B 3 v 2 Trewidland
Trevelmond 2 v 3 Polperro B
Polbathic A





























24-Oct


5
31-Oct


Main / Plate last 16
07-Nov


6
Highest Break





Lanreath B
v
Bye
See draw




St Germans 2 v 3 Lanreath B
N Avis 29




St Ive 3 v 2 St Germans






Bye
v
St Ive







Luckett
v
Bye






Liskeard Cons 4 v 1 Luckett







Downderry B 0 v 5 Liskeard Cons






Trewidland 3 v 2 Downderry B
Name P W



Polperro B 3 v 2 Polbathic A






Bye
v
Polperro B
Nick Avis (St Germans) 18 16



Trevelmond 4 v 1 Trewidland






Polbathic A 4 v 1 Trevelmond
Russell Hemmings (Liskeard) 18 15




















Terry Hooper (Liskeard) 18 15



14-Nov


7
21-Nov


8
28-Nov


9
Mark Lister (Liskeard) 17 15



Lanreath B
v
Bye
Liskeard Cons 2 v 3 Lanreath B
Lanreath B 3 v 2 Downderry B
Mike Warr (Polbathic A) 17 14



St Ive 1 v 4 Liskeard Cons
Downderry B 1 v 4 St Ive
St Ive 3 v 2 Luckett
Dan Marchant (Liskeard) 18 13



Luckett 4 v 1 Downderry B
Trewidland 1 v 4 Luckett
Polperro B 0 v 5 Liskeard Cons
Ray Bunkum (St Ive) 18 13



Polperro B 4 v 1 St Germans
Bye
v
Polperro B
Trevelmond
v
Bye
Arthur Thompson (Trewidland) 17 13



Trevelmond
v
Bye
St Germans 4 v 1 Trevelmond
Polbathic A 3 v 2 St Germans
Mike Pengelly (Polperro B) 18 12



Polbathic A 3 v 2 Trewidland
Bye
v
Polbathic A
Bye
v
Trewidland
Rob Simpson (Liskeard) 18 12




















Tom Marjoram (Lanreath B) 18 12



05-Dec


10
12-Dec


K/O Cup Q/F
19-Dec


11
Kevin Giles (Luckett) 18 10 35


Luckett 4 v 1 Lanreath B
Lanreath B 0 v 3 Luckett
Lanreath B 2 v 3 St Ive
Vanessa Scott (Trevelmond) 18 10



Trewidland 5 v 0 St Ive
St Germans 2 v 3 St Ive
Polperro B 2 v 3 Luckett
Jack James (Polbathic A) 17 10



Downderry B 0 v 5 Polperro B
Polbathic A 3 v 2 Trevelmond
Trevelmond 3 v 2 Downderry B
Simon Berriman (Luckett) 16 10 32


Liskeard Cons 4 v 1 Trevelmond
Cornish Ivy 3 v 1 Trewidland
Polbathic A 1 v 4 Liskeard Cons
Arthur Tipping (Trewidland) 16 10



Bye
v
Polbathic A






Bye
v
Bye
David Pendray (Lanreath B) 15 10



St Germans
v
Bye






St Germans 3 v 2 Trewidland
Will Courtis (Polperro B) 13 10




















Michael Haley (Lanreath B) 18 9



26-Dec




02-Jan


12
09-Jan


13
Richard Baptie (Polbathic A) 18 9



Merry Xmas




Trewidland 4 v 1 Lanreath B
Lanreath B 5 v 0 Polperro B
Brian Stone (Downderry B) 17 9 46








Polperro B 3 v 2 St Ive
St Ive 2 v 3 Trevelmond
Paul Sheppard (St Ive) 17 9









Trevelmond 2 v 3 Luckett
Luckett 4 v 1 Polbathic A
James Bond (Polbathic A) 16 9









Polbathic A 4 v 1 Downderry B
Downderry B
v
Bye
Danny Hobbs (Luckett) 13 9 35








Bye
v
Liskeard Cons
Liskeard Cons 3 v 2 St Germans
Andrew Pengelly (Luckett) 17 8 44








St Germans
v
Bye
Bye
v
Trewidland
Gary Bendelow (Trewidland) 17 8




















Mark Facey (Lanreath B) 15 8



16-Jan


14
23-Jan


15
30-Jan


Main / Plate Q/F
Nigel Thorpe (St Ive) 14 8



Trevelmond 3 v 2 Lanreath B
Lanreath B 3 v 2 Polbathic A
See draw



Antony Joslin (Polperro B) 18 7



Polbathic A 5 v 0 St Ive
St Ive
v
Bye





Geoff Chenoweth (Trevelmond) 18 7



Bye
v
Luckett
Luckett 2 v 3 St Germans





Mike Scott snr (Trevelmond) 18 7



St Germans 3 v 2 Downderry B
Downderry B
v
Bye





Wesley Hoskin (Trevelmond) 18 7



Bye
v
Liskeard Cons
Liskeard Cons 5 v 0 Trewidland





Mike Young (Trewidland) 15 7



Trewidland 3 v 2 Polperro B
Polperro B 4 v 1 Trevelmond





Valighan Delbridge (Polbathic A) 18 6




















Geoff Howlett (Luckett) 17 6 38


06-Feb


16
13-Feb


17
20-Feb


18
Callum Bunkum (St Ive) 17 6



Bye
v
Lanreath B
Lanreath B 4 v 1 St Germans
Bye
v
Lanreath B
John Robertson (St Germans) 17 6



St Germans 3 v 2 St Ive
St Ive
v
Bye
Liskeard Cons 3 v 2 St Ive
Darren Coysh (Lanreath B) 15 6



Bye
v
Luckett
Luckett 0 v 5 Liskeard Cons
Downderry B 1 v 4 Luckett
Jeremy Fletcher (Polperro B) 15 6



Liskeard Cons 5 v 0 Downderry B
Downderry B 0 v 5 Trewidland
St Germans 3 v 2 Polperro B
Mick Dodkins (St Germans) 15 6



Polbathic A 4 v 1 Polperro B
Polperro B
v
Bye
Bye
v
Trevelmond
Chris Prinn (Trewidland) 14 6



Trewidland 4 v 1 Trevelmond
Trevelmond 1 v 4 Polbathic A
Trewidland 3 v 2 Polbathic A
Steve Morris (Downderry B) 13 6 40



















Derek Breyley (St Ive) 13 5



27-Feb


19
06-Mar


20
13-Mar


21
Rob Waters (St Germans) 6 5



Lanreath B 2 v 3 Liskeard Cons
Downderry B 0 v 5 Lanreath B
Lanreath B 2 v 3 Luckett
Brian Jewell (Trevelmond) 17 4



St Ive 4 v 1 Downderry B
Luckett 1 v 4 St Ive
St Ive 2 v 3 Trewidland
Jake Fletcher (Polperro B) 15 4



Luckett 2 v 3 Trewidland
Liskeard Cons 3 v 2 Polperro B
Polperro B 5 v 0 Downderry B
Olly Daw (St Germans) 9 4



Polperro B
v
Bye
Bye
v
Trevelmond
Trevelmond 1 v 4 Liskeard Cons
Tony Giddy (Polperro B) 9 4



Trevelmond 1 v 4 St Germans
St Germans 2 v 3 Polbathic A
Polbathic A
v
Bye
Jim Simpson (Lanreath B) 6 4



Polbathic A
v
Bye
Trewidland
v
Bye
Bye
v
St Germans
J Rowland (St Germans) 4 4




















Ivan Judd (Luckett) 5 3 44


20-Mar


22
27-Mar


Main / Plate S/F
03-Apr


K/O Cup S/F
Clive Palmer (Downderry B) 13 2 52


St Ive 2 v 3 Lanreath B
Main




St Ive 3 v 2 Luckett
Keith Smith (Downderry B) 8 2 45


Luckett 3 v 2 Polperro B
St Ive (56)
v
Looe C (4)
Polbathic A 2 v 3 Liskeard Cons
John Chapman (St Ive) 2 2



Downderry B 2 v 3 Trevelmond
Dobwalls (40)
v
St Dominic A (0)





Mick Crutchley (Downderry B) 16 1 47


Liskeard Cons 2 v 3 Polbathic A
Plate









Robin Louvel (Downderry B) 10 1 49


Bye
v
Bye
Freathy (22)
v
Pelynt B (20)





Doug Payas (Trewidland) 5 1



Trewidland 3 v 2 St Germans
Liskeard (42) 2 v 3 Pelynt A (38)





Andrew Williams (Luckett) 3 1 39



















Kye Fowler (Trewidland) 3 1



10-Apr


Main / Plate Final
17-Apr


K/O Cup Final





Ben Philp (Lanreath B) 2 1



At St Neot




At Looe Social









Jack Jones (Polbathic A) 2 1



Main















Mick Dickson (Luckett) 1 1 42


Looe (4) 1 v 3 St Dominic A (0)
St Ive
v
Liskeard Cons





Dan Courtis (Lanreath B) 1 1




















Darryl Northcott (Polperro B) 1 1



Plate















John Scott (Liskeard) 1 1



Freathy (22) 3 v 1 Pelynt A (38)











Mike Ivey (Polbathic A) 1 1




















Abi Dodkins (St Germans) 16 0




















Bev Brighton (Downderry B) 8 0 49



















Liam Bunkum (St Ive) 7 0




















Alan Swabey (Downderry B) 3 0




















Paul Lock (Trewidland) 3 0




















Kenny Crutchley (Downderry B) 2 0 54



















Julian Ture (St Germans) 2 0




















Alan Bunkum (St Ive) 1 0




















Jim Bennet (St Ive) 1 0




















John Triscott (St Germans) 1 0




















Martin Olding (Polbathic A) 1 0




















Michael Blake (Trevelmond) 1 0




















W Giddy (Polperro B) 1 0




















A Livingston (Luckett) 0 0 26



















N La Lau (Downderry B) 0 0 42



















A Payne (Trewidland) 0 0




















Aiden Williams (Trevelmond) 0 0




















Bill Couling (Polbathic A) 0 0




















Chris Olding (Polbathic A) 0 0




















D Browning (Polperro B) 0 0




















Dave Chivers (Polperro B) 0 0




















Dave Gundry (Liskeard) 0 0




















G Willy (St Ive) 0 0




















Glen Prillert (Downderry B) 0 0




















H Daw (St Germans) 0 0




















J Batten (Downderry B) 0 0




















J Hembrook (St Germans) 0 0




















J Pollard (Downderry B) 0 0




















J Russell (Trevelmond) 0 0




















Jason Marks (Polperro B) 0 0




















Justin Reid (St Germans) 0 0




















K Hinton (Lanreath B) 0 0




















L Hewison (St Ive) 0 0




















L Smith (Polbathic A) 0 0




















Lee Bryant (Polperro B) 0 0




















Mark Lewis (Polperro B) 0 0




















Matt Rawlings (Liskeard) 0 0




















N Toms (Polperro B) 0 0




















Nick Park (Liskeard) 0 0




















P Dodkins (St Germans) 0 0




















P Shrewbrook (St Germans) 0 0




















R Carter (Trewidland) 0 0




















R Clayton (St Ive) 0 0




















R Tonkin (Trevelmond) 0 0




















S Hunt (Polbathic A) 0 0




















S Penaligon (Trevelmond) 0 0




















S Sharpe (Lanreath B) 0 0




















Sam Sampaio (Downderry B) 0 0




















Simon Terry (Trevelmond) 0 0




















T Cantwell (Lanreath B) 0 0




















Tom Martin (St Ive) 0 0