Knock-out Cup
 
You need to have played 5 frames in any match for your team to be able to take part in Semi or Finals, see below

Polbathic A v St Neot B to be played by 18th March



Calstock P
Looe Social C P
St Dominic A P
St Dominic B P


Vic Wilton 53
Jerry Richards 59
Tony Farrant 61
Darren Hunn 55


Darryl Edmunds 52
Matt Vessey 58
Andrew Pearce 58
Martin Hunn 55


Malcolm Floyd 49
Darren Lock 57
Martin Pitcher 56
Martyn Searle 53


Ian Rea 45
Neil Marshall 56
Ian Hunn 52
Dave Jones 51


Barry Blatchford 25
Jason Bond 51
Chris Bond 33
Adrian Olver 44


Gareth Davies 25
Phil Dingle 22
M Beale 18
K Wenmoth 13


V Scoble 4
L Lawrence 2
M Grinstead 7
A Mortimore 3


Andy Marks 3
Andrew Bull 1
Terry Everson 3





John Perrin 2
J Panther 1
M Davies 1





M Tutten 1
K Faukner 1











T Budge 1









Lerryn P
Pelynt B P
Pelynt D P
Polbathic P
St Neot B P
Roger Hawken 56
Oliver Rounsevell 52
Keith Armitage 52
Jack James 56
Ivan Hancocks 55
Trevor Pearce 55
Steve Eastley 51
Tony Fisher 52
Mike Warr 55
Darren O’Shea 54
Will Waters 55
Andy Gallantry 50
Paul Waite 47
Richard Baptie 55
Nigel Doble 52
James Stevens 54
Tim Treeby 49
Ian Phillips 34
Valighan Delbridge 55
Simon O’Shea 38
C Langmaid 31
Phil Hearnden 47
Darell Hidson 30
James Bond 52
Mike Drown 22
A Boraston 27
Stuart Hill 4
Gerry Markwell 25
Mike Ivey 3
Mark Cunliffe 20
G Harding 3
D Jones 1
M Taylor 18
Bill Couling 2
Jamie Daniells 13
S Yeo 1
Peter Ivey 1
D Love 3
Jack Jones 2
Andrew Tamblyn 11
J Hancock 1
T Hodgkinson 1
A Simons 2
Martin Olding 2
Dave Grose 3






Jude Phillips 1











Kevin Hinton 1











Richard Coombs 1






Essa Club B P
Luckett P
St Germans P
Trewidland P


Dan Keane 16
Andrew Pengelly 54
Nick Avis 57
Gary Bendelow 54


Jake Honey 16
Simon Berriman 54
John Robertson 54
Arthur Thompson 53


Aaron Grainger 15
Geoff Howlett 50
Mick Dodkins 51
Mike Young 46


Phil Halls 15
Danny Hobbs 37
Abi Dodkins 39
Arthur Tipping 45


Ian Grainger 10
Kevin Giles 34
Olly Daw 34
Chris Prinn 25


Shaun Jones 6
Ivan Judd 26
Rob Waters 16
Paul Lock 14


M Hembruy 4
A Livingston 10
P Dodkins 13
Paul Walker 14


Hayden Pinhey 1
Andrew Williams 7
J Rowland 9
Kye Fowler 12


Nigel Ryall 1
Mick Dickson 6
Julian Ture 7
Doug Payas 10


Trevor Piper 1



John Triscott 6
A Payne 2


Chris Keane 0



H Daw 2
R Carter 1








M Carhart 1





13 0
13 0
13 0
13 0


14 0
14 0
14 0
14 0


15 0
15 0
15 0
15 0



 
Premier


2nd Oct
Division 1


2nd Oct
Division 2


2nd Oct
1st Round




1st Round




1st Round



Dobwalls B 1 v 3 St Dominic A
Lanreath 3 v 2 Menheniot A
Downderry B 0 v 3 Luckett
Dobwalls A 3 v 1 Freathy
St Neot B 3 v 1 Essa Club A
St Ive 3 v 0 Polperro B


v




v




v



v




v




v



v




v




v



v




v




v



v




v




v



v




v




v

Quarter finals


29th Jan
Quarter finals


29th Jan
Quarter finals


29th Jan
St Cleer 2 v 3 St Dominic B
Liskeard Cons 0 v 3 Pelynt B
St Dominic C 0 v 3 Trewidland
St Dominic A 3 v 0 Downderry A
Lerryn 3 v 0 Lanreath
Trevelmond 0 v 3 Luckett
Calstock 3 v 1 Dobwalls A
Polbathic A C v C St Neot B
St Germans 3 v 2 Dobwalls C
Looe Social C 3 v 0 St Neot A
Pelynt A 2 v 3 Pelynt D
St Ive 0 v 3 Essa Club B
Semi-finals


1st Apr
Semi-finals


1st Apr
Semi-finals


1st Apr
Calstock
v
St Dominic A


v
Pelynt B
St Germans
v
Essa Club B
St Dominic B
v
Looe Social C
Pelynt D
v
Lerryn
Luckett
v
Trewidland
Final


15th Apr
Final


15th Apr
Final


15th Apr
At




At




At





v




v




v

Best break




Best break




Best break



A Pearce 45















Make a free website with Yola