winners HCP Main Breaks HCP Plate Breaks Premier K/O Breaks Division 1 K/O Breaks Division 2 K/O Breaks

2017/18 St Dominic A H Pinhey 79cl Menheniot A x Liskeard Cons A H Pinhey 130cl Pelynt B M Woodward 39 Luckett R Baptie 27

2016/17 Lostwithiel J Popplewell 62 St Neot A P Walker 49 Liskeard Cons A M Grinstead 66 Lostwithiel None Pelynt A None

2015/16 Polperro B x x x St Neot A R Broad 66 Essa Club M Dustan 32 St Ive G Lory 29

2014/15 Liskeard Cons x x x St Dominic A K Steed 78 St Neot B N Doble 34 St Germans P Walker 40

2013/14 Pelynt C x x x St Dominic A x Calstock x Menheniot A x

2012/13 x x x x St Cleer x Calstock x Menheniot A x

2011/12 x x x x St Dominic A x Lerryn x St Ive x

2010/11 x x x x Looe Social C x Pensilva x Liskeard Cons B x

2009/10 x x x x Downderry x Liskeard Cons A x St Neot B x













 
Team




















Handicap




Handicap Plate




K/0 Cup
























Handicap Main


19th Sept
Last 16 Hcp Plate


31st Oct
Premier


12th Sep

St Dominick B 10 0 v 3 St Neot A 12
Freathy 22 3 v 2 St Dominick B 10
1st Round





St Germans 54 1 v 3 Trevelmond 58
Pelynt B 20 w v
Bye
St Neot A 3 v 0 Calstock

Essa Club 28 2 v 3 St Cleer 6
Essa Club 28 2 v 3 Cornish Ivy 42
Looe C 3 v 2 Liskeard Cons

Freathy 22 1 v 3 Lostwithiel 8
Pelynt A 38 w v
Bye
Downderry A 0 v 3 Lostwithiel

Downderry A 18 2 v 3 Menheniot A 34
St Germans 54 3 v 2 Calstock 16
Quarter finals


12th Dec

Polbathic B 36
v
Bye
Pelynt D 30 0 v 3 Downderry B 60
Bye
v
St Neot A

Downderry B 60 2 v 3 Trewidland 50
Lerryn 26 3 v 2 Lanreath B 44
Pelynt B 3 v 1 St Cleer

Looe C 4 3 v 2 Cornish Ivy 42
Bye
v w Downderry A 18
Lostwithiel 2 v 3 St Dominic B

St Neot B 24 3 v 2 Lanreath B 44
Quarters


30th Jan
St Dominic A 3 v 2 Looe C

Lerryn 26 2 v 3 Polperro B 48
Pelynt A 38
v
Lerryn 26
Semi-finals


3rd Apr

Polbathic A 46 3 v 1 Pelynt D 30
Downderry A 18
v
Pelynt B 20
Pelynt B
v
St Dominic A

Luckett 52 3 v 2 Liskeard Cons 2
Cornish Ivy 42
v
St Germans 54
St Neot A
v
St Dominic B

Pelynt A 38 0 v 3 St Dominic A 0
Downderry B 60
v
Freathy 22
Final


17th Apr

Pelynt B 20 0 v 3 St Ive 56
Semi's


27th Mar
At





Dobwalls 40
v
Bye


v




v



Lanreath A 32 3 v 1 Calstock 16


v


Best break





Last 16


31st Oct
Final


10th Apr
N Marshall (32)





St Cleer 6 1 v 3 Polbathic A 46
At











Trevelmond 58 3 v 0 St Neot B 24


v









St Ive 56 3 v 0 St Neot A 12
Best break











Trewidland 50 w v
Bye
J Edmonds 34











Luckett 52 2 v 3 Lostwithiel 8













St Dominic A 0 3 v 1 Menheniot A 34













Polperro B 48 1 v 3 Looe C 4
K/0 Cup




K/0 Cup





Dobwalls 40 3 v 2 Lanreath A 32













Quarters


30th Jan
Division 1


12th Sep
Division 2


12th Sep

Polbathic A 46
v
St Ive 56
1st Round




1st Round





Dobwalls 40
v
Trevelmond 58
Menheniot A 3 v 1 Lanreath A
Cornish Ivy 3 v 0 Polperro B

Trewidland 50
v
St Dominic A 0
Freathy 3 v 0 Essa Club
St Germans 3 v 1 Downderry B

Lostwithiel 8
v
Looe C 4
Quarter finals


12th Dec
Quarter finals


12th Dec

Semi's


27th Mar
Pelynt D 2 v 3 Lerryn
Lanreath B 0 v 3 Luckett



v


Dobwalls
v
Bye
St Germans 2 v 3 St Ive



v


Pelynt A 1 v 3 Freathy
Polbathic A 3 v 2 Trevelmond

Final


10th Apr
St Neot 3 v 2 Menheniot A
Cornish Ivy 3 v 1 Trewidland

At




Semi-finals


3rd Apr
Semi-finals


3rd Apr



v


Freathy
v
St Neot B
St Ive
v
Luckett

Best break




Lerryn
v
Dobwalls
Polbathic A
v
Cornish Ivy

D Lock 53




Final


17th Apr
Final


17th Apr







At




At













v




v









Best break




Best break

















M Lister 29