Winners HCP Main Breaks HCP Plate Breaks 3 man 6 Reds
2018/19 St Dominic A D Lock 53 Freathy (22) J Edmond 65
2017/18 St Dominic A H Pinhey 79cl Menheniot A x x
2016/17 Lostwithiel J Popplewell 62 St Neot A P Walker 49 x
2015/16 Polperro B x x x x
2014/15 Liskeard Cons x x x x
2013/14 Pelynt C x x x x
2012/13 x x x x x
2011/12 x x x x x
2010/11 x x x x x
2009/10 x x x x x
 
Team
Handicap




Handicap Plate




K/0 Cup




















Handicap Main


19th Sept
Last 16 Hcp Plate


31st Oct
Premier


12th Sep
St Dominick B 10 0 v 3 St Neot A 12
Freathy 22 3 v 2 St Dominick B 10
1st Round



St Germans 54 1 v 3 Trevelmond 58
Pelynt B 20 w v
Bye
St Neot A 3 v 0 Calstock
Essa Club 28 2 v 3 St Cleer 6
Essa Club 28 2 v 3 Cornish Ivy 42
Looe C 3 v 2 Liskeard Cons
Freathy 22 1 v 3 Lostwithiel 8
Pelynt A 38 w v
Bye
Downderry A 0 v 3 Lostwithiel
Downderry A 18 2 v 3 Menheniot A 34
St Germans 54 3 v 2 Calstock 16
Quarter finals


12th Dec
Polbathic B 36
v
Bye
Pelynt D 30 0 v 3 Downderry B 60
Bye
v
St Neot A
Downderry B 60 2 v 3 Trewidland 50
Lerryn 26 3 v 2 Lanreath B 44
Pelynt B 3 v 1 St Cleer
Looe C 4 3 v 2 Cornish Ivy 42
Bye
v w Downderry A 18
Lostwithiel 2 v 3 St Dominic B
St Neot B 24 3 v 2 Lanreath B 44
Quarters


30th Jan
St Dominic A 3 v 2 Looe C
Lerryn 26 2 v 3 Polperro B 48
Pelynt A 38 3 v 0 Lerryn 26
Semi-finals


3rd Apr
Polbathic A 46 3 v 1 Pelynt D 30
Downderry A 18 0 v 3 Pelynt B 20
Pelynt B 1 v 3 St Dominic A
Luckett 52 3 v 2 Liskeard Cons 2
Cornish Ivy 42 3 v 2 St Germans 54
St Neot A 3 v 2 St Dominic B
Pelynt A 38 0 v 3 St Dominic A 0
Downderry B 60 1 v 3 Freathy 22
Final


17th Apr
Pelynt B 20 0 v 3 St Ive 56
Semi's


27th Mar
At Looe Social



Dobwalls 40
v
Bye
Freathy 22 3 v 1 Pelynt B 20
St Neot A
v
St Dominic A
Lanreath A 32 3 v 1 Calstock 16
Liskeard Cons 42 2 v 3 Pelynt A 38
Best break



Last 16


31st Oct
Final


10th Apr
A Ridgman (71)



St Cleer 6 1 v 3 Polbathic A 46
At St Neot









Trevelmond 58 3 v 0 St Neot B 24
Freathy 22 3 v 1 Pelynt A 38





St Ive 56 3 v 0 St Neot A 12
Best break









Trewidland 50 w v
Bye
J Edmonds 65









Luckett 52 2 v 3 Lostwithiel 8











St Dominic A 0 3 v 1 Menheniot A 34











Polperro B 48 1 v 3 Looe C 4
K/0 Cup




K/0 Cup



Dobwalls 40 3 v 2 Lanreath A 32











Quarters


30th Jan
Division 1


12th Sep
Division 2


12th Sep
Polbathic A 46 1 v 3 St Ive 56
1st Round




1st Round



Dobwalls 40 3 v 0 Trevelmond 58
Menheniot A 3 v 1 Lanreath A
Cornish Ivy 3 v 0 Polperro B
Trewidland 50 0 v 3 St Dominic A 0
Freathy 3 v 0 Essa Club
St Germans 3 v 1 Downderry B
Lostwithiel 8 1 v 3 Looe C 4
Quarter finals


12th Dec
Quarter finals


12th Dec
Semi's


27th Mar
Pelynt D 2 v 3 Lerryn
Lanreath B 0 v 3 Luckett
St Ive 56 0 v 3 Looe C 4
Dobwalls
v
Bye
St Germans 2 v 3 St Ive
Dobwalls 40 1 v 3 St Dominic A 0
Pelynt A 1 v 3 Freathy
Polbathic A 3 v 2 Trevelmond
Final


10th Apr
St Neot 3 v 2 Menheniot A
Cornish Ivy 3 v 1 Trewidland
At St Neot




Semi-finals


3rd Apr
Semi-finals


3rd Apr
Looe C 4 1 v 3 St Dominic A 0
Freathy 3 v 1 St Neot B
St Ive 3 v 2 Luckett
Best break




Lerryn 3 v 2 Dobwalls
Polbathic A 2 v 3 Liskeard Cons
D Lock 53




Final


17th Apr
Final


17th Apr






At Looe Social




At Looe Social









Freathy
v
Lerryn
St Ive
v
Liskeard Cons






Best break




Best break



3 Man 6 Reds










M Lister 29



Quarters















Liskeard Cons 3 v 5 Essa Club











St Dominic 3 v 5 Luckett











Downderry















St Neot















Semi's


Play by 4/4











Downderry 5 v 3 St Neot











Luckett 5 v 1 Essa Club











Final















At St Dominic


24th April











Downderry
v
Luckett